• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
               ÇORUM AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU          

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda millilerden 2 altın madalya

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda İbrahim Çolak'ın ardından milli sporcu Ferhat Arıcan da paralel bar aletinde altın madalya kazandı. Altın madalya kazanan milli sporcular, şampiyona tarihimizdeki ilk birinciliği elde etti.

         Mersin'de düzenlenen Avrupa Erkekler  Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda, büyükler kategorisindeki alet finallerinde milli sporculardan Ferhat Arıcan hem altın hem bronz madalya, İbrahim Çolak da altın madalya kazandı.

      Finalde, milli sporculardan Ferhat Arıcan kulplu beygir ve paralel aletinde, İbrahim Çolak halka ve paralel aletinde, Ahmet Önder de yer, atlama masası ve barfiks aletinde jürinin karşısına çıktı.

      İbrahim Çolak ve Ferhat Arıcan'dan toplam 3 madalya

      Türk cimnastikçilerden İbrahim Çolak, halka aletindeki performansıyla jüriden 15000 puan alarak altın madalyanın sahibi oldu.

       Ferhat Arıcan da ilk olarak kulplu beygir aletindeki 14433 puanlık performansıyla bronz madalya aldı. Paralel bar alet finalinde de yarışan milli sporcu, jüriden 15100 puan alarak Avrupa şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı.

      Dereceye giren sporculara madalyaları, salonda düzenlenen törende verildi.

İbrahim Çolak: İbrahim Çolak: "Hedefim olimpiyatlarda madalya kazanmak"

      Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan milli cimnastikçilere tebrik telefonu

      Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli sporcular İbrahim Çolak ile Ferhat Arıcan’ı telefonla arayarak tebrik etti.

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonasında İbrahim Çolak altın madalya kazandı
Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda İbrahim Çolak altın madalya kazandı!

      Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda milli sporcu İbrahim Çolak; halka aletinde, Ferhat Arıcan ise paralel aletinde altın madalyanın sahibi oldu.

      Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli sporcuları telefonla arayarak tebriklerini dile getirdi. Milli sporcular ise kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

      Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda Ülkemizi başarı ile mücadele edip göğsümüzü kabartan gençlerimizi alınlarından öpüyor, hedefleri olan olimpiyatlarda sonsuz başarılar diliyoruz.


                                       ÇORUM ASKF

18 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANDAN MESAJ
Takvim
Hava Durumu
ÇORUM GAZETELERİ
Gazeteler