• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
               ÇORUM AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU          

IRKÇILIĞA HAYIR

"IRKÇILIK YAPAN HAKEMİ DE ATACAKSIN" PSG'nin yıldız oyuncusu Mbappe, Sebastian Colţescu'nun yaptığı hakaret sonrasında, "O zaman ırkçılık yapan hakemi de atacaksın" ifadesinde bulundu.

         Devler Ligi'nde geceye damga vuran - maçı, 4. hakemin ırkçı söylemleri nedeniyle yarıda kaldı.  tarafından 09.12.2020 Çarşamba gününe ertelenen mücadele, dünya basınının da gündeminde... Yaşanan olay sonrası birçok ünlü sporcu, antrenör ve kulüp ırkçılığa karşı tepki paylaşımı yaparak Başakşehir yardımcı antrenörü 'ya destek oldu.

 hesaplarından, hakemin ırkçı söylemlerini kınayanlar "" etiketi kullandı. No to racism, UEFA'nın 2008 yılında başlattığı ve ırkçılığa karşı sıfır tolerans sloganıyla yola çıkan bir kampanyanın adı. 'de "Irkçılığa hayır" anlamına gelen söz öbeği, 2008'den bu yana özellikle futbolda olmak üzere sporda sık sık dile getiriliyor.

         Dün yaşananlar sonrası sporcular, antrenörler ve kulüpler de bu sloganı kullanarak ırkçılık karşıtı bir duruş sergilediler.

         Bizlerde ÇORUM ASKF olarak her türlü Irkçılığı KINIYORUZ. Birdaha sahalarımızda böyle iğrenç görüntülerle karşılaşmamak dileğiyle Irkçılığa Maruz Kalan Pier Webo ya geçmiş olsun der, Takımımızın göstermiş olduğu dik duruşu kutluyor, Romen Hakem ve gibilerini şiddetle KINIYORUZ.

                                                ÇORUM ASKF

.
51 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANDAN MESAJ
Takvim
Hava Durumu
ÇORUM GAZETELERİ
Gazeteler